بلاگ, تجهیزات توزیع برق ( یراق آلات فلزی)

نکات کلیدی در مورد کراس ارم

کراس آرم چیست

سیم ها و مقره ها همواره بخشی مهم در صنایع مختلف هستند. از این رو نگهداری آن باید به طور تخصصی صورت گیرد. یکی از راه های نگهداری از مقره ها و سیم ها استفاده از کنسول است. یکی از تجهیزات شبکه توزیع برق همواره  کراس آرم است که نوعی کنسول می باشد.  این کراس ها بازوی متقاطع با پایه دارند.

کراس آرم چیست؟

کراس آرم ها با توجه به عوامل متعددی ساخته می شوند. از جمله آید عوامل می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
• شرایط آب و هوایی
• جنس و نوع هادی بکار رفته در آن
• مسائل اقتصادی در ساخت و بهره برداری
دلیل اصلی که مورد استفاده قرار می گیرند این می باشد که از مقره ها و هادی ها روی تیر و حریم الکتریکی هادی‌ ها محافظت می کنند‌.

نکات مهم در طرح، ساخت و نصب کراس آرم

در طرح، ساخت و نصب کراس آرم ها نیاز است که به نکاتی توجه کنید تا عملکرد آن به خوبی صورت گیرد. این نکات عبارت اند از:
این وسیله باید در اجرا سادگی لازم را داشته باشد.

حتما به هزینه ساخت و نگهداری آن توجه داشته باشید. معمولا باید هزینه زیادی برای نوع با کیفیت آن صرف کنید.
اینکه پیچ و اتصالات در نصب کمتر مورد استفاده قرار گیرند، کمک می کند که اجرای آن به سادگی صورت پذیرد.
سیم بانان عملیاتی باید بتوانند کار را بسیار راحت تر انجام دهند.
میزان فاصله بین هادی ها باید استاندارد باشد.
تقارن روی تیر ها نیز باید به طور مناسب و صحیح انجام شود.
فاصله فاز به زمین یا هادی ها از پایه از دیگر مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
همچنین فاصله فاز به فاز یعنی فاز ها از یکدیگر از نکات مهم در نصب کراس آرم می باشد.
اگر توجه کرده باشید تیر های برق محل قرار گیری پرندگان با بال های باز است. برای جلوگیری از اتصالی که بین هادی و پایه زمان قرارگیری پرندگان رخ می دهد، فاصله افقی فاز ها بین 40 تا 60 سانتی متر است.
فاصله هادی و پایه باید به گونه ای باشد که اگر خراب شد یا نیاز به تعویض داشت توسط تعمیر کار قابل انجام باشد.
طراحی سیم های کراس آرم باید به گونه ای باشد که درون حلقه جای نگیرد. بنابراین طراحی سیم ها نیاز به کمی فکر و اندیشه دارد.
انشعاب گرفتن از خط دیگر عواملی است که در نصب باید مورد توجه قرار گیرد.
علاوه بر کراس آرم، ترانسفورماتور و کات اوت فیوز برای پست‌ های هوایی باید نصب گردد. از این هر سه مورد باید به گونه ای نصب شوند که درست جا بگیرند و عملکرد صحیح داشته باشند.
نیرو‌ های عمودی طرفین باید فاصله یکسان داشته باشند در واقع متوازن باشند.
خطوط کراس ها باید ترانسپوزه بشوند. از این رو تنظیماتی که باید در این راستا انجام شود از اهمیت ویژه برخوردار است.

انواع کراس آرم از نظر جنس

کراس آرم ها همانند سایر تجهیزات پست، انواع مختلفی دارد. یه طور کل به سه دسته تقسیم می شوند که در ادامه راجع به آن ها توضیح مفصل خواهیم داد.
1. کراس آرم چوبی
2. کراس آرم فلزی
3. کراس آرم کمپوزیت

کراس آرم چوبی:

برای خطوط تلفن، تلگراف و توزیع برق همواره در گذشته از این نوع کراس آرم استفاده می شده است. همانطور که مطلع هستید امروزه پایه های چوبی مورد استفاده قرار نمی گیرند، از این رو استفاده از کراس آرم چوبی محدود شده است. برای ساخت پایه چوبی از چوب درخت صنوبر، راش، ممرز، افرا، انجیلی و کاج استفاده می شد. تبدیل به حالت اشباع با روغن یاپنتا کلروفنل، موجب می شد که دوام و استحکام بیشتر داشته باشد.

چوب جذب آب بالا دارد و در واقع یکی از دلایل محدود شدن این نوع, همین می باشد. در موقع اشباع رطوبتی که چوب دارا است باید از بیست و دو درصد کمتر باشد. خاصیت عایقی این نوع برای ایمنی بیشتر از اهمیت ویژه ای برخوردار است و توسط بریس به تیر محکم می‌ شود.

کراس آرم فلزی:

نحوه تشکیل کراس آرم فلزی، قرار گرفتن بازو‌ های مستقیم ناودانی آهن کنار یکدیگر می باشد. اگر بخواهیم مقایسه ای کوچک بین نوع فلزی و چوبی آن داشته باشیم، باید بگوییم که کراس آرم فلزی مقاومت بیشتری دارد. تاریخی این نوع کنسول‌ ها در شبکه‌های توزیع به نام کراس آرم ۴۴ / ۲ معروف است. دلیل آن نیز طول ۲ / ۴۴ متر کراس آرم فلزی بر اساس استاندارد ۲۱۲ – ۲۰ وزارت نیرو می باشد.

طول هر شاخه نبشی یا ناودانی برابر ۶ متر بود. بنابراین استفاده از این نوع کراس آرم ها ضایعات بسیار همراه داشت. برای حل این موضوع تصمیم گرفته شد که طول به مصرفی از ۶ تبدیل شود که در تیر های بتونی و فولادی کاربرد داشته است. نبش آن بال های مساوی دارد که توسط بریس یا بازو به تیر محکم می شود.

کراس آرم ال آرم یا (جانبی):

نامگذاری این نام به زبان انگلیسی بر می گردد. در انگلیسی به Console (کراس آرم)، alarm (ال آرم) یا Flag side logo (پرچمی ساید آرم) می گویند. ساید آرم به کنسول هایی گفته می شود که در یک سمت تیر بسته شده اند. ساید آرم ها موانع را از بین می برند و در کوچه‌ ها و جاهایی که پایه نزدیک ساختمان است و امکان استفاده از کراس معمولی نیست (تخت و مثلثی) مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل هم این می باشد که فاز به ساختمان یا موانع دیگر نزدیک می شود.

کراس آرم پرچمی:

این نوع از کراس آرم ها در جاهایی استفاده می شود که فضا کم است و کراس معمولی قابل نصب نیست. برای مثال در کوچه هایی یک طرف درختکاری شده است و کوچه هایی که کم عرض هستند، از این نوع استفاده می شود.

کراس آرم دوبله (جانبی دو طرفه):

زمانی از این نوع استفاده می شود که نیروی کشش وارده روی کراس آرم بیشتر از حد معمول باشد و یا نیاز به استفاده از اسکلت استوارتری است. قرار گیری آن نیز به گونه ای است که هر طرف پایه به یک کراس بسته می‌ شود. کشش اضافیی که ایجاد می شود در سمت انتهایی خطوط در سر پیچ ها و زاویه ها است‌.

این نوع موجب می شود که نیروهای وارد بین هر دو کراس آرم و دو مقره سوزنی و پایه‌ های مقره‌ های مربوط بین هر دو سیم اصلی تقسیم گردد. پس به راحتی می تواند نیرو های مکانیکی وارده را تحمل کند.

کراس آرم جناقی (کانادائی):

همانطور که از نامش پیداست، مشابه استخوان جناق می باشد. کار این نوع کراس این است که با کنار هم قرار دادن هادی های سه فاز با فاصله یکسان، مثلث متساوی الاضلاع تشکیل می دهد. این کنسول در خط های طولانی مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل اینکه اندوکتانس فاز‌ ها بر یکدیگر تاثیر یکنواخت بگذارند‌ و تقارن و ولتاژ فاز ها حفظ شود.

نتیجه گیری
کراس آرم یکی از اصلی ترین تجهیزات در نگهداری سیم ها و مقره ها هستند. از این رو نگهداری آن ها از اهمیت بالایی برخورد دار است. همچنین اینکه شما بهترین نوع آن را بسته به مکان مورد نظر بخواهید خریداری کنید، می تواند بر کسب و کار و موفقیت شما تاثیر گذار باشد.

bitly cuttly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *