ترانسفورماتور

بررسی کامل ویژگیهای روغن ترانسفورماتور

روغن ترانسفورماتور

ترانسفورماتور های صنعتی برای خنک کردن ساختمان خود از روش های مختلفی از جمله روش های آبی ، خنک کردن با جریان هوا و فن ها ، دیگری خنک کردن سیستم به وسیله ی روغن درونی آن می باشد.
در ادامه به طور اختصاصی به بررسی روغن ترانسفورماتور ها می پردازیم.

روغن ترانسفورماتور چیست ؟

روغن های موجود در ترانس ها نوعی از روغن ها می باشند که در برابر گرما مقاومت می کنند و عایق بسیاری خوبی برای خاصیت الکتریکی این ترانس ها می باشد.
یکی دیگر از وظایف این روغن محافظت از سیم پیچ ها و هسته می باشد که در برابر گرما دچار اختلال نشوند و از اکسیده شدن مواد رسانای داخل ترانسفورماتور ها جلوگیری می کند.

دسته بندی روغن ترانس ها

روغن ترانسفورماتور ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند یکی روغن تراتس مبتنی بر پارافین و دیگری روعن ترانس مبتنی بر نفتا می باشند .
در روغن مبتنی بر نفتا میزان اکسیده شدن بسیار سریع تر از روغن مبتنی بر پارافین می باشد ولی برعکس اکسیده شدن قابلیت حل شوندگی اکسید ها در روغن نفتایی بسیار راحت تر از پارافینی می باشد.
دسترسی به روغن مبتنی بر  پارافین بسیار راحت از روغن مبتنی بر نفتا می باشد و در کشور های گرم بیشتر از روغن مبتنی بر پارافین استفاده می گردد.

ویژگی های روغن ترانسفورماتور

ویژگی های روغن ترانسفورماتور یکی از المان هایی می باشد که هنگام انتخاب و سرویس آن باید توجه داشت که شامل :
ویژگی الکتریکی ، ویژگی شیمیایی و ویژگی های فیزیکی می باشد .

ویژگی الکتریکی :

در این ویزگی مشخص می شود دارای مقاومت دی الکتریک می باشد یا خیر که برای این کار از یک نوع کیت های مخصوص استفاده می شود که کیفیت دی الکتریک روفن مشخص شود و اسن آن کیت تست می باشد که نشان دهنده ی این است چه زمانی بین سیم پیچ های غوطه ور در روغن امکان ایجاد جرقه وجود دارد.

ویژگی شیمیایی :

این ویژگی به بررسی اسیدی بودن یا نبودن روغن ، و همچنین وجود آب در روغن می پردازد و مشخص می کند که میزان دمای جوش روغن توسط آن آب داخل روغن کنترل شده و ویژگی اسیدی بودن یک ویژگی مضر شناخته می شود که می تواند ساختمان سیم پیچ را تخریب کند و از بین ببرد.

ویژگی فیزیکی :

این ویژگی برای مواردی همچون کشش سطحی ، نقطه ریزش و ویسکوزیته شدن روغت به کار می رود که روغن خوب روغنی می باشد که دارای کشش سطحی بالا با واحد اندازه گیری Dyne/cm اندازه گیری می شود  ، نقطه ریزش روغن بستگی به جنس ان دارد که اگر مبتنی بر پارافین باشد باید نقطه ی ریزش بالایی داشته باشند و اگر روغن مبتنی بر نفتا باشد باید نقطه ریزشی پایین داشته باشد.

مقاومت خاص روغن ترانس

یکی دیگر از ویزگی های بسیار مهم این روغن ها مقاومت خاص می باشد که مقاومت ویژه روغن از اتدازه گیری مقاومت بین دو طرف یک بلوک ۳ سانتی متری روغن است که با افزایش دما مقاومت روغن رو به کاهش می شود و به سرعت پایین می آید.

برای اندازه گیری درست مقاومت خاص روغن در دو حالت اندازه گیری می شود یکی در دمای ۲۷ درجه و دیگری در دمای ۹۷ درجه که برای نشان گذاری بالاترین و پایین ترین دما برای مقاومت خاص رو می باشد.

حداقل مقاومت ویژه استاندارد در دمای ۲۷ درجه برابر با ۱۰۱۲×۱۵۰۰ و در دمای ۹۷ درجه برابر با ۱۰۱۲ × ۳۵ ohm/cm می باشد.

تست روغن ترانسفورماتور

برای اطمینان خاطر پیدا کردن از عملکرد روغن ها در مدار باید یکسری استاندارد های خاص تایید شود و بعد در ترانس ها مورد استفاده قرار گیرند گه بیشتر ان ها توسط شرکت امریکایی قرارداد گداشته شده اند به نام ASTM

تعدادی از آزمایش هایی که برای تایید استاندارد ها انجام می شود:

شماره اسید ASTM D664
ولتاژ شکست ASTM D877
کشش سطحی ASTM D971
مقاومت ویژه ASTM D1169
گوگرد خورنده ASTM D1275
معاینه چشمی ASTM D1524
این آزمایشات برای تعیین داشتن یا عدم داشتن استاندارد های لازم امری واجب است.

نقش روغن در ترانس ها

۱ – خنک کنندگی
۲ – انتقال دهنده اطلاعات(در موارد خاص)
۳ – عایق الکتریکی
۴ – جلوگیری از ساییده شدن قسمت فلزی
۵ – خاموش کردن جرقه

ویژگی های ترانس خوب:

* ولتاژ شکست بالا
* پایین اوردن حرارت به سریع ترین حالت ممکن
* نقطه اشتعال بالا
* سیلان پایین
* مقاومت خاص زیاد
* تمایل اکسید شدن
* ویسکوزیته پایین

در آخر وظیفه اصلی روغن ترانس خنک کنندگی و پایین آوردن دما می باشد که با توجه به خصوصیات روغن ها نوع مناسبی از آن برای ترانس انتخاب می شود تا حداکثر توانایی لازم را انجام دهد و باعث جلوگیری از آسیب به سیستم ترانس شود و فرسایش کمی برای سیستم به ارمغان بیاورد.

bitly shorturl cuttly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *